Teslimat

 

1. Ürün Temin Koşulları?

nefertiti.com.tr üzerinden satılan ürünler stoklar ile sınırlıdır. Müşteri siparişinin tamamlanmasın ardından ilgili ürünün stoğu kontrol edilir; stoğu tükendiği için temin edilemeyen ürünlerle ilgili olarak müşteriye bilgi verilerek ödemesi iade edilir.

2. Teslimat süresi nedir?

Nefertiti.com.tr’de satılan tüm ürünler 5 iş günü içinde kargoya teslim edilmektedir. Kargoya teslim edilen İstanbul içi gönderilerin 1-2 iş günü, İstanbul dışı gönderilerin ise 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Kargo firması, siparişinizi –iş günleri– 09.00-18.00 saatleri arasında belirttiğiniz adrese teslim edecektir. Bu konuda detaylı bilgiye Mesafeli Satış Sözleşmemiz üzerinden erişebilirsiniz.  

3. Satın aldığım ürünü teslim alırken kargo ücreti ödeyecek miyim?

Nefertiti.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı ücretsiz olarak yapılmaktadır.

4. Siparişim hangi kargo firması ile teslim edilecek?

Nefertiti.com.tr’den satın almış olduğunuz ürünlerinizin teslimatı anlaşmalı kargo şirketimiz Yurtiçi Kargo firması aracılığı ile ücretsiz olarak yapılmaktadır.

5. Türkiye'nin her yerine teslimat yapıyor musunuz?

Dağıtım ağımız Yurtiçi Kargo dağıtım ağı ile sınırlıdır. Şu anda Türkiye sınırları için en fazla noktaya teslimat Yurtiçi Kargo firması tarafından yapılmaktadır.

6. Siparişim Yurtiçi Kargo tarafından bana ulaştırılamaz ise ne yapmalıyım?

Siparişleriniz için belirlediğiniz adrese İstanbul içi 1-2 iş günü, İstanbul dışı 1 ile 4 iş günü arası tahmini varış süresi öngörülmektedir. Yurtdışı gönderiler siparişin verildiği ülkeye göre değişiklik gösterebilmekle birlikte, tahmini 3 ila 5 işgünü içerisinde ulaşabilmektedir. Varış gününde adresinizde bulunamaz iseniz kapınıza kargo şirketi tarafından ihbar notu bırakılarak gönderiniz kargo şirketinin dağıtım ofisine teslim edilmektedir. 3 iş günü içinde dağıtım ofisinden teslim alınmayan gönderileriniz Nefertiti.com.tr deposuna iade edilmektedir. Depoya ulaşan ürünleriniz için sizinle irtibata geçilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra adınıza tekrar gönderim yapılabilir. Ulaşılamaz iseniz siparişiniz iptal edilerek ücreti ödeme yaptığınız şekilde tarafınıza iade edilir.

7. Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Kargo size teslim edildiğinde ilgili ürünü kontrol etmekten sorumlu olduğunuzu önemle hatırlatırız. Kolide ezilme, deformasyon, ıslaklık ya da ürüne zarar verebilecek sair bir durum söz konusu ise, kargo görevlisi ile birlikte koliyi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerde bir hasar gördüğünüz durumda, ürünleri teslim almayıp kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Tutanak tutulan ürünler kargo firması tarafından Nefertiti.com.tr’ye ulaştırılacak ve tarafımızdan ürünlerin değişimi yapılacaktır.