Sipariş İptali

 

1. Nefertiti.com.tr’den vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?

Siparişiniz kargoya teslim edilmemişse, e-posta ([email protected]) ile talebinizi iletebilir veya hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0531 430 20 27 iletişim hattımızı arayarak iletebilirsiniz. Sipariş iptali talebiniz onaylandıktan sonra, siparişinizin ödemesi kredi kartınızdan alındı ise, kartınıza iade işlemi yapılacaktır. Geri ödemeler banka iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

İade & Değişim

 

 

1. nefertiti.com.tr’den satın almış olduğum ürünleri iade edebilir miyim?

a. Nefertiti.com.tr’den yaptığınız alışveriş sonucunda mutlu olmanız temel prensibimizdir. Ürününüzü iade etmek isterseniz size aşağıdaki koşullar çerçevesinde en hızlı şekilde yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

i. Fatura tarihi 30 günü geçmemiş, ürün koruma bandı açılmamış, etiketleri sökülmemiş ve kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliği bozulmamış ürünlerinizi tüm aksesuarları ile birlikte faturanız ile aşağıda belirtilen adrese iade gönderebilirsiniz. Bu koşullara uymayan iadeler kabul edilmeyerek size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Bu nedenle ürünleriniz size ulaştığında bozulmasına sebep olmayacak şekilde en kısa sürede denemenizi ve uygun olmadığını düşündüklerinizi, yukarıda belirtildiği şekilde iade göndermenizi öneriyoruz.

ii. Anlaşmalı Kargo ile iadelerinizi ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile iade göndermeniz halinde, masraflar tarafınızca karşılanacaktır. 

 

b. İade kargonuz bize ulaştığında size e-posta ile bilgi verilecektir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra kabul edilen iade taleplerine ait geri ödemeler 14 gün içerisinde bankaya iletilmektedir. Geri ödemeniz bankanız tarafından ödeme aracınıza ödeme yaptığınız şekilde (taksitli alışverişler taksitli iade edilir) yapılır. Bu sürecin ilerleme hızı tamamen bankanızın iç süreçlerine bağlıdır.

İade Adresi:

 

2. İade Koşulları nelerdir?

a. Fatura tarihi 30 günü geçmemiş olmalıdır.

b. Ürün koruma bandı açılmamış olmalıdır.

c. Ürün etiket ve varsa logoları çıkarılmamış olmalıdır.

d. Ürün yeniden farklı bir müşteriye satılabilir durumda olmalıdır.

İade koşullarına ilişkin tüm hususlara Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde detaylı şekilde yer verilmiştir.

3. İade işleminden sonra geri ödemem ne kadar sürede yapılır?

 

İadeleriniz depomuza ulaştıktan sonra ürün iade koşullarını sağlayıp sağlamadığı kontrol edilir ve iadesi uygun olan ürünleriniz ise ilgili işlemler 14 gün içinde tamamlanarak ücret iadesi işlemleri tamamlanır. İade işlemleriniz Nefertiti.com.tr tarafından tamamlandığında e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Bu aşamadan sonra iadenin hesabınıza geçme süresi bankanız süreçlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.